Matúško--Náš najmladší jazdec

MatúškoNáš najmladší jazdec

Matúško je Emkin braček. Vďaka nemu k Eminke pribudol nielen nový krmič koníkov, ale aj jazdec. Je mu úplne jedno, na ktorom koni sedí, hlavne, že sa vezie.
Emka--naša najmladšia jazdkyňa

Emkanaša najmladšia jazdkyňa

Emka je Matúšova a Monikina dcérka. Keď mala 10 mesiacov, posadili sme ju na koňa  a odvtedy kone miluje. Pri návšteve ranča koníky nikdy neobíde a musí ich aspoň pohladkať a len čo uvidí Kristínu alebo dedka Robka, hneď je celá vysmiata, lebo vie, že sa pôjde povoziť na Huberte. Treba ju veľmi presviedčať, aby neplakala, keď ju dávame z koňa dolu. Zdá sa, že máme v rodine ďalšiu jazdkyňu ( na Robkovu veľkú radosť).
JUDITA--MOZOG RANČA

JUDITAMOZOG RANČA

jediný nejazdiaci milovník koní v našej rodine. Stále vymýšľa, čo a ako urobiť alebo vylepšiť. Dohliada, aby všetko bolo spravené na sto percent, rýchlo a pekne, a hlavne potrebuje mať pocit ukončenosti. Vedie administratívu a občas aj kone, ale má pred nimi rešpekt. Je najhlučnejším fanúšikom Kristíninho fanklubu. Jazdiť zatiaľ neplánuje. Veď prečo by mal nejaký kôň trpieť za to, že ona má rada sladkosti? Ale keď raz schudne.

ROBINO--RUKY RANČA

ROBINORUKY RANČA

Robino je hlavný podkoniar. Obskakuje Kristínu a koňa na pretekoch, bezpečne nás všetkých prepravuje z bodu A do bodu B, stará sa o kone a naše ostatné zvieratá, kŕmi, čistí, vyhnojuje a denno-denne prejavuje svoju zručnosť, pretože na ranči a okolo koní je stále čo robiť. Boxy, kruhovka, ohradník a vlastne všetky stavby na ranči sú výsledkom hlavne jeho práce. Veľmi rád jazdí a učí jazdiť, je trpezlivý a vie vysvetliť, čo a ako treba urobiť, aby koník poslúchal. Robino je naším hlavným certifikovaným inštruktorom westernového jazdenia.Okrem toho má aj osvedčenie o spôsobilosti vodičov na medzinárodnú prepravu zvierat a absolvoval aj akreditovaný vzdelávací program so zameraním na ochranu zvierat pri preprave. V sezóne 2016 reprezentoval ako jazdec naše OZ na westernových pretekoch a spolu s Kristínou sa stal Majstrom SR v disciplíne Team Penning. Rád chodí na koni na prechádzky do prírody. Že by si potreboval od nás občas aj oddýchnuť?

KRISTÍNA – KIKA--TVÁR RANČA

KRISTÍNA – KIKATVÁR RANČA

Je zbláznená do koní a psov od útleho detstva. Ešte ju ani nebolo poriadne vidieť od zeme a už sa motala pod koňmi. Keď mala štyri roky, nestačilo jej voziť sa na koni, chcela jazdiť sama. Od roku 2014 jazdí závodne a reprezentuje náš KIKA RANČ, získava preň ocenenia, vrátane tých najvyšších, v rýchlostných disciplínach, ale od roku 2015sú s Hubertou zamilované do pracovných disciplín s dobytkom. Ich výsledky dokazujú, že naša práca má zmysel a robíme ju dobre. Na jar 2016 prijazdila mladé kobylky Mimu a LG, a tak sezónu odjazdila spolu v tíme s Robinom na nových koňoch. A stali sa Majstrami Slovenska za rok 2016 v disciplíne Team Penning, z čoho má veľkú radosť nielen celá naša rodina, ale aj naši priatelia. Kristína sa rozhodla nielen svoj voľný čas, ale aj svoje štúdium a životnú kariéru spojiť s koňmi, a preto vyštudovala agropodnikanie, chov koní a jazdectvo. Popri štúdiu na vysokej škole naďalej vedie naše jazdecké kurzy. Baví ju venovať sa deťom, ale dospelí si cenia hlavne jej nekompromisnú kritiku, ktorá im pomáha zlepšovať sa v jazdení a práci s koňom. Každé leto sa nevie dočkať, kedy sa stretne s deťmi v jazdeckých táboroch, pretože je to jej srdcová záležitosť.

MATÚŠ--ten, ktorý za to všetko môže

MATÚŠten, ktorý za to všetko môže

Už ako malé dieťa veľmi chcel mať koňa, tak sme mu ho kúpili a Huberta sa stala súčasťou nášho života a prvým konským členom našej rodiny. Skúsenosti s jazdením získal Matúš u pána Darnadiho na Mašekovom mlyne, kde sme mali Hubertu ustajnenú, kým sme postavili maštaľ. A tak Matúš jazdí od svojich 10 rokov. A hoci už s nami nebýva, kone má stále rád ..

FILIP--zásobuje  náš ranč živými zvieratami

FILIPzásobuje náš ranč živými zvieratami

Vďaka nemu sme mali sliepky, kohútov, morky, kačice, králiky, prasce, neobvyklé rybičky v jazierku, ako sú kapre a jeseter, korytnačku, ktorú chcel niekto vyhodiť. Spolu so svojou sestrou – dvojčaťom Kristínou zachraňujú svet, a tak sa k nám dostal aj náš miláčik Rex - kríženec Kokršpaniela s … ( ktovie ), Sally (Shar-Pei) bola vianočným darčekom, lásočku Zeuska – Maďarskú Vyžlu - kúpili tajne ako šteniatko na burze. Hoci dnes sa už po našom ranči preháňa z nich len Zeusko, všetkých nosíme vo svojich srdciach. A aby Zeuskovi nebolo smutno, pribui k nemu Bosco, Serena a Lera. Filip vie jazdiť na koni, ale viac ho baví siať a kosiť seno a ďatelinu, šrotovať obilie a kŕmiť vlastné včely.

Subscribe to this RSS feed